Życie jest drogą, która ma swój początek i koniec, oraz swój konkretny cel. Ten cel jest bardzo istotny. To on nadaje sens naszemu życiu.

Naszym celem jako katolików jest bycie świętymi. Tylko święci wejdą do Królestwa Bożego. Nie wiem jak Ty, ale my bardzo chcemy tam się dostać i to jest cel naszego życia.

Często mamy błędne postrzeganie osób świętych. Wydaje nam się, że bycie świętym jest zarezerwowane tylko dla nielicznych – dla wybranych. Tymczasem życie każdego człowieka jest świętością. Każdy może być świętym. No dobrze, ale jak to osiągnąć? Kościół katolicki może nam w tym bardzo pomóc – ma wiele do zaoferowania w tej kwestii. W końcu istnieje już ponad dwa tysiące lat i przez ten czas wypracował bardzo różne środki i pomoce w tym zakresie. Jeśli spojrzymy na żywoty świętych – każdy z nich miał inną drogę do świętości, ale nie ulega wątpliwości, że każdy z nich od pewnego momentu swojego życia zaczął współpracować ze Stwórcą. Tylko współpraca z łaską Bożą daje możliwość uświęcenia.

Na tym blogu chcemy się dzielić z Tobą doświadczeniem naszej drogi. Mamy nadzieję, że będzie to dla Ciebie inspiracja do tego, aby żyć z Bogiem na co dzień i wciąż na nowo zachwycać się Jego pięknem oraz bogactwem Kościoła katolickiego.


Powiązane wpisy

Zostaw po sobie komentarz do tego wpisu. Śmiało, nie krępuj się :)